Σάββατο 5 Μαΐου 2012

Αναγέννηση Εράτυρας - Ερμής Πλατανορεύματος 4 - 3(5-5-2012)

Αναγέννηση Εράτυρας - Ερμής Πλατανορεύματος 4 - 3

Πολλά γκολ και καλό ποδόσφαιρο παραμονή των εκλογών στην έδρα της πρωταθλήτριας ομάδας του Α' ομίλου.

Η γηπεδούχος και πρωταθλήτρια ομάδα της Εράτυρας έπαιξε μισή ώρα καταπληκτικό ποδόσφαιρο και καθάρισε
νωρίς το παιχνίδι.

Η φιλοξενούμενη ομάδα κατάφερε να εκμεταλλευτεί τη χαλάρωση των γηπεδούχων πετυχαίνοντας δύο γκολ με
το σκορ να κλείνει σε αγγλικά πρότυπα.

Στο πρώτο ημίχρονο η υπεροχή των γηπεδούχων ήταν καθολική, πέτυχαν 3 γκολ μέχρι το 35΄ και παρά την
έξοδο του Καραμιχάλη στο 30΄ δεν έχασαν το ρυθμό τους και μπορούσαν να πετύχουν κι άλλα τέρματα.

Οι φιλοξενούμενοι έχασαν μια καλή ευκαιρία στο 38΄ και μείωσαν το σκορ με αυτογκολ του Μήλιου στο 40΄.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο για τις δύο ομάδες με την Εράτυρα να μην έχει τον καταιγιστικό ρυθμό
του πρώτου ημιχρόνου και το Πλατανόρευμα χωρίς άγχος να μειώνει δύο φορές στο ένα γκολ.

1 - 0 στο 5΄ κλέψιμο της μπάλας απ το νεαρό Ζιάμο και ασσιστ στα πόδια του Καραμιχάλη μέσα στην περιοχή,
εύκολο γκολ για τον Καραμιχάλη με δεξί πλασέ

2 - 0 στο 17΄ κόρνερ του Πλάνου, η μπάλα συστημένη στο κεφάλι του Τουλιόπουλου Χρήστου και από κει στα
δίχτυα

3 - 0 στο 28΄ το γκολ του αγώνα πέτυχε ο Μαυρίκης Φιλιππίδης μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια πήρε τη
μπάλα στα αριστερά και με φοβερή ατομική ενέργεια πέρασε τρεις αμυντικούς και σούταρε στην απέναντι
γωνία

3 - 1 στο 40΄ σέντρα από δεξιά για το Πλατανόρευμα και από υπερβολική σιγουριά πως θα διώξει τη μπάλα ο Μήλιος την έστειλε στο γάμα του Ζαρκοδήμου

3 - 2 στο 73΄ σέντρα από αριστερά και αριστερό βολέ στα δίχτυα από τον Νιζάμη αφού η μπάλα του στρώθηκε
μέσα στην περιοχή από κακή απόκρουση αμυντικού

4 - 2 στο 76΄ χρυσή αλλαγή του Βικιάρη ο νεαρός Βρέντας πήρε την ασσιστ στο ύψος του πέναλτι από τον Κώστα
Ζαρκοδήμο και πλάσαρε τέλεια στην αριστερή γωνία του ανήμπορου να αντιδράσει Θωμόπουλου

4 - 3 στο 92΄ κάθετη πάσα του Τζιαμπάση στον Τζιούτζα και με ωραίο πλασέ έκλεισε το σκορ.

Καλή η διαιτησία του Μπισούκη και των βοηθών Μπέλτσου και Συμεωνίδη.

Εράτυρα (Βικιάρης) Ζαρκοδήμος Γ., Ζιάμος, Τουλιόπουλος Χ., Φιλιππίδης Β., Βουζιανάς, Πλάνος (46΄
Τουλιόπουλος Δ.), Καραμίκας, Μήλιος, Πήτας ( 75΄ Βρέντας), Φιλιππίδης Μ., Καραμιχάλης ( 30΄ Ζαρκοδήμος Κ.)

Πλατανόρευμα ( Λαμπρόπουλος) Θωμόπουλος, Λιάκος, Μυλωνάς, Τσιμόπουλος, Παπαστεργίου, Τζιαμπάσης,